Diskuze

Diskusní téma: Diskuze

Re: zima, chlad...

David | 28.03.2014

Radku, pokud mohu hovořit z vlastní zkušennosti, já chodím občas bos i v zimě po sněhu a zatím jsem žádné negativní následky nezaznamenal. Naopak, od té doby, co bosou chůzi praktikuji za chladného počasí, si připadám zdravější. Už douho se mi vyhýbají jarní a podzimní chřipky, angíny a podobně.

Revma zatím také nenám, ani problémy s klouby, vazy a šlachami. Zda se tyto problémy mohou objevit později - na to ti neumím odpovědět. Kdybych byl kuřák, hrozila by mi rakovina plic, kdybych byl alkoholik, tak cirhoza jater. Beru to tak, že případné riziko revmatu je daleko přijatelnější, než riziko rakoviny plic. Takže od chození naboso v zimě mě to neodradí.

Důležité je nic nepřehánět. Když jdeš bos v zimě, nepřeháněj to. Tělo si řekne samo, kdy už je to příliš. Myslím (ač ti to nemohu ale dokázat), že když budeš na slouchat signálům těla, zdravotní následky nehrozí.

email

natech | 20.02.2014

V pozvánce je email bosaturistika@seznam.cz. Ten neexistuje!

Re: email

David | 23.02.2014

Máte pravdu, vloudila se chybička, email je: bosaturistika@email.cz. Omlouváme se. David

Odkaz

Pavel | 10.12.2013

https://respekt.ihned.cz/c1-61414990-bose-nohy-v-obchodaku

Bosochodec v prosinci-překvapení

Pavel | 09.12.2013

Nebyl někdo ze zdejších přívrženců dneska po 18-té hodině na zastávce Národní třída? (přímo před obchodním domem).

Humor

Martina | 05.12.2013

Ahoj Bosáci, není vaším předsedou Míra Bosák? Ne, dělám si legraci, taky rád chodím bos, je to příjemné a zdravé.
Máte rádi humor? Přidám pár vtipů:

Tři blondýnky zůstanou samy na ostrově. Neví, co si počít, a tak tam tak sedí a sedí. V tom se jim zjeví víla a říká, že každé splní jedno přání. Tak první blondýnka říká, že by chtěla být chytřejší, aby se odtamtud nějak dostala. Rázem jí ztmavnou vlasy, je z ní brunetka a ta neváhá, vrhne se do vody a z ostrova odplave. Druhá blondýnka si přeje být chytřejší, než ta první. Stane se z ní černovláska, ta najde pár ostrých škeblí a s jejich pomocí nařeže rákos a vyrobí si člun, na kterém odpluje. Třetí chce být ještě chytřejší, než druhá. Najednou se z ní stane muž a odejde po mostě.

další nejenom o blondýnách najdete zde: https://www.vtipy.net/nejlepsi-vtipy

odkaz-video

Pavel | 24.11.2013

Něco z Ruského metra.
https://www.youtube.com/watch?v=QJkMqV6Kw7Y

Na Divnolidech na FB

Pavel | 02.11.2013

Přibyla fotka nějakého bosého hipíka v metru,podle komentářů ho lidi často vídávají na Andělu v Praze.Já se tam pohybuji celkem často,ale zatím jsem ho neviděl.Nevím,z jakého dne ta fotka je,myslím tím jestli bylo v ten den zrovna teplo nebo zima,ale klobouk dolu,neboť je už celkem zima.

Divnolidi na FB

Pavel | 20.10.2013

Na divnolidech přibýbají docela ryhle bosí lidé v MHD,ale i s tím přibývá spousta docela houpých (možná rádoby vtipných?) komentářů,semtam i pozitivních.
https://www.facebook.com/pages/Divnolidi-v-MHD/699329366763405

Svědčí to o tom,že tento trend je společností zatím málo "přijat".Z komentářů cítím,že hlavní problém k přijetí jsou špinavé ulice ve městech.Totéž ale můžu potvrdit i ze svých osobních zkušeností a taktéž se mě lidé v praxi tážou,jestli se nebojím,že si něco vrazím do nohou.
Jenže čistotu ulic pravděpodobně asi nikdo nevyřešíme.A vysvětlovat něco lidem někdy bývá docela vyčerpávající a stejně nikde není záruka,že to pochopí.Někdy si připadám jak u zpovědi,že si dovoluji chodit naboso.Jenže je neslušné zase někoho stroze odmítnout,což by nedělalo ani dobré světlo na trend.

Jinak podle mě fotit lidi kvůli odlišnostem a zveřejňovat na FB (či kdekoliv jinde) a následně to různě komentovat,kritizovat a pomlouvat,mi přijde jako útok na odlišnosti,na které má člověk svobodné právo.Nevím ovšem,jaké má autor k tomu důvody,například jestli mu odlišní jedinci nějak vadí a nebo je to jen druh nějaké zábavy,tedy odlišní mají být jakousi internetovou zábavní "atrakcí".Ať je to jakkoliv v pořádku mi to nepřijde.

Re: Divnolidi na FB

David | 21.10.2013

Já mám teda zatím spíš pozitvní zklušennosti a to i ve městě. Pokud už mně někdo zastaví, většinou to ocení, že je to zdravé, nebo že také rád chodí bos a nebo něco v podobném stylu.

Pokud někdy mám někomu něco vysvětlovat, problém s tím nemám, rád se dám do řeči.

Pokud by mě někdo ozančil za magora, nebo prase, pochopím to, vzhledem k počasí, nebo zašpiněné ulici.

Divnolidi - jen ať je každý fotí. Protože čím více bosých divnolidí na tom fejsu bude, tím dříve chození naboso po městě přestane být divné. Pak už to nebude taková senzace, vyfotit bosého člověka do divnolidí.

<< 8 | 9 | 10 | 11 | 12 >>

Přidat nový příspěvek

Organizujeme

  •  výlety (do přírody, do hor)
  •  vandry, tábory
  • společenské akce
  • sportovní akce

Spolupracujeme

  •  se zavedenými firmami
  •  s veřejným sektorem

Nabízíme

  • podporu Vašich akcí
  • reklamu, PR 
  • informování médií
  • propagační materiály 

O připravovaných událostech informujeme přes 10.000 zájemců z cílových skupin. Přes naše PR oddělení se o akci dozví zavčas všechna media. Díky sdružené reklamě zajištujeme propagační předměty až za 1/3 jejich tržní ceny. Podporujeme charitativní projekty

Více o našich službách ZDE