Diskuze

Diskusní téma: Diskuze

Re: Re: zdraví

bach | 17.05.2014

máte pravdu v přírodě se najdou vhodná místa spíš jsem myslel jak
chodí po městech a parcích kde jsou přímo životu nebezpečné třeba
injekční stříkačky. ano bojím se že však chůze a boso je zdravá vím
od malička a děkuji nějak jsem zapomněl že se ještě u nás najde
čistá příroda až bude tepleji zkusím to.

Re: Re: Re: zdraví

Pavel | 17.05.2014

Já chodím i po městech a z vlastní zkušenosti můžu říct,že zas tak děsné to není i když je potřeba dávat skutečně pozor.Co se týká těch injekčních stříkaček,to je takový obecný strašák od dob,co fetování začalo být jakousi rozšířenější módní záležitostí.Co vím (mluvím o Praze),tak tohle nebezpečí hrozilo nejvíc někdy v 90-tých letech,to prý měli lidi strach sednout si i na lavičku.Osobně,jestli jsem válející se stříkačku v Praze viděl 2x za život,tak je to hodně.Jinak nejzákeřnější by byl takový předmět někde v parku v trávě,tam skutečně do vysoké trávy,kde není žádná viditelnost,raději nechodit.Jediné nebezpečí se kterým mám zkušenost,jsou zákeřné malé střípky,které někdy nejsou ani vidět,ale je to jenom občas,co si je zarazím.Potom bych chtěl něco říci o imunitě,kterou máme každý jinou a odvíjí se od životosprávy a různých genetických dispozic.Jsou lidi i se špatnou imunitou,kterým stačí i drobné poranění a třeba dostanou nějakou infekci,hnisání či otravu krve a nebo i kožní problémy.Tohle dostat je pro takové lidi reálné v podstatě kdekoliv tedy i tam,kde se to jeví čistě,například ta zmiňovaná zahrada,koupaliště a příroda.Na druhé straně lidi s velmi dobrou imunitou nemají problém ani v tom městě.Jinak co ještě vím,někdo dostal otravu krve i z včelího nebo vosího píchnutí,ale nebylo to do chodidla.Takže závěrem lze říci,že je to všechno o stavu imunitního systému konkrétního člověka.Potom ještě také diabetici jsou omezení v chůzi naboso,tam záleží na stupni nemoci,což může posoudit jen lékař.

Re: zdraví

David | 16.05.2014

Jsou i jiné čisté povrchy než vlastní zahrada. Například les, polní cesty, hory. A i v některých městskýckých částech a parcích je relativně čisto.

Zvětšují se nohy chozením na boso?

Jiří Kohout | 05.05.2014

Chození bez bot je hezké, až možná návikové.
Boty zouvám teprve pár týdnů a teď jsem narazil na problem, že pohorky, co jsem poslední tři roky nadšeně nosil na delší výlety po náročnějším terenu, nesnesu na noze. Bez bot akce nezvládnu a ted je nezvladam ani v botech. Mate nějake skušenosti , za jak dlouho se noha trochu ustálí? Holt "Všechno dobrý je k něčemu špatný"

Re: Zvětšují se nohy chozením na boso?

David | 09.05.2014

Ahoj Jirko, chce to začít postupně. Mně a spoustě dalším lidem se osvědčilo mít v batohu lehkou obuv. Ideálně sandále. Pokud je terén náročnější, jednoduše si je na horší úsek obuješ. V batohu se nepronesou. Nepřemýšlej nad tím, že to nezvládneš bez bot, ani v botech, prostě se zuj ve chvíli, kdy budeš mít potřebu se zout a ve chvíli, kdy ti chodidla řeknou ,,au, už dost", tak se zas na chvíli obuj. To kdy se noha ustálí, je u každého z nás individuální. Ale i ti zkušenní bosochodci si občas nelajznou naboso nepříjemný terén.

Re: Re: Zvětšují se nohy chozením na boso?

David | 09.05.2014

prý jo..nohy se chozením naboso zvětšují do šířky.

Re: Re: Re: Zvětšují se nohy chozením na boso?

jiří Kohout | 11.05.2014

Toho jsem se bál, tak snad se to ustálí a nebudu potřebovat jiné boty dvakrát do roka.
Chodíme s pejskem -https://www.dogtrekking.info
a tady konkretně https://slapanicky-vlk.rajce.idnes.cz/Slapanicky_Vlk_2014_-_patek/#IMG_0574.jpg
Tam jsem to tedy přehnal dopoledních 15 km na boso bylo moc, i když teren byl teměř idealni, to proste nešlo se nezout…ale těch zbývajícich 65 km bylo potom krušných. Po dvaceti letech jsem zažil puchýře.
A za čtrnáct dní v Krušných horách jsem v pohorkách opravdu trpěl.
A to to byly moje nejpohodlnější boty. Už nejsou…trochu mě to mrzí. Ale zážitky na boso to zatím vynahrazují.
Bosování za to stojí.
Jirka

Bosá cyklistika

Pavel | 13.04.2014

Když jsem včera procházkou v pražské Stromovce zahlédl nějakého kluka bosky na kole (což není zdaleka poprvé),tak koukám,že se začíná ještě objevovat i bosá cyklistika.Ale ten člověk se tam pomalinku projížděl mezi lidma,takže se nejednalo o uspěchaného cyklistu v dresu,který jede jak o závod.
Bosky na kole vyžaduje větší opatrnost kvůli zranění.

nová kniha o bosém životním stylu

Igy | 04.04.2014

Vážení boseři, boserky, bosochodci, bosochodkyně, bosáci a bosorky, bosí i neobutí :-) , dovoluji si Vám nabídnout novou elektronickou knihu o bosém životním stylu, která právě vyšla. V případě, že chcete zaslat podrobnější anotaci a osvětový leták, pište na igor.slouka@seznam.cz, jinak viz odkaz níže, kterýžto odkaz na Palmknihy můžete pro dobro věci dále šířit.
Slouka, I.: Ne-li bosky, z nohou trosky; Praha, Freetimepublishing 2014, Palmknihy (kategorie humor-satira).
www.palmknihy.cz/web/kniha/ne-li-bosky-z-nohou-trosky-11886.htm

zima, chlad...

Radek | 01.03.2014

Dobrý den… chtěl bych se zeptat na vaše zkušenosti co se týkají toho, jak moc má vliv(negativní) na chodidla a nohy chladné počasí… začal jsem s chůzí na boso někdy někdy loni na přelomu jara- léta a praktikoval až někdy do podzima, do kdy to šlo, právě kvůli počasí-zimě… to už jsem pak taky právě nevěděl jak moc vadí zima a nechtěl jsem moc riskovat… zatím nemám žádné „barefoodové miminalistické boty“… ale na jaře plánuju koupit, ale zatím nemám…
Takže už se těším až zase budu moct vyrazit naboso… ale jak jsem psal, mám obavu z chladu a zimy od země na nohy… mám strach jestli zima a chlad nemůže mít následky na klouby(chodidla) na vazy a šlachy, nebo sem od nějakých lidí slyšel tak všeobecně, že zima a chlad nejni pro klouby dobrá a způsobuje revma...
tak mě zajímají vaše zkušenosti... jak nebo v čem chodíte když je zima a více chladné počasí....?
Díky za všechny odpověď…

<< 8 | 9 | 10 | 11 | 12 >>

Přidat nový příspěvek

Organizujeme

  •  výlety (do přírody, do hor)
  •  vandry, tábory
  • společenské akce
  • sportovní akce

Spolupracujeme

  •  se zavedenými firmami
  •  s veřejným sektorem

Nabízíme

  • podporu Vašich akcí
  • reklamu, PR 
  • informování médií
  • propagační materiály 

O připravovaných událostech informujeme přes 10.000 zájemců z cílových skupin. Přes naše PR oddělení se o akci dozví zavčas všechna media. Díky sdružené reklamě zajištujeme propagační předměty až za 1/3 jejich tržní ceny. Podporujeme charitativní projekty

Více o našich službách ZDE