Zeměrájem naboso

Igy | 02.06.2014

Dobrý den,

dovoluji si Vašemu zájmu doporučit informaci o akci zážitkového parku Zeměráj (2. ročník běhu naboso), kde kromě závodu budou zabezpečeny i různé atrakce pro bosé nohy, bosá stezka, informace o dětském obouvání a o minimalistické obuvi, prezentovat se bude i zcela nová forma pěší turistiky - zdravá, pohodová a zajímavá turistika naboso a knížka Ne-li bosky, z nohou trosky (palmknihy.cz). Pro blížší informaci viz níže.

Zdraví Igor Slouka.

Program na sobotu 21. 6.
ZÁVOD V BĚHU – ZEMĚRÁJEM NABOSO
Víkend ve znamení bosých nohou – 2. ročník závodu v běhu Zeměrájem naboso.
Start hlavního závodu je v sobotu 21. června v 15 hodin. Startovné je 10 Kč. Doprovodný program zahrnuje soutěž ve tvoření bosýma nohama s deseti zábavnými dovednostními úkoly, komentované procházky s výkladem zkušeného instruktora, seznámení s metodikou turistiky naboso, konzultace problematiky vývoje dětských nožiček, nejnovější poznatky z oblasti dětského obouvání, seznámení s testovací sadou prstových bot Vibram Fivefingers. A samozřejmě si můžete projít naši kilometr dlouhou stezku naboso – jedinou svého druhu v České republice a užít si všechny další atrakce Zeměráje.

Chození i běhání bez bot po nerovném terénu je zdravé, uvolňující, nabíjí energií a radostí. Bosá chodidla se rázem stanou zdrojem mnoha poznatků. Začneme vnímat teplotu, vlhkost i proměny terénu, zcela samozřejmě se začneme vyhýbat hmyzu či hlemýžďům, stáváme se součástí přírody. Prostřednictvím nohou se tak dostaneme opět do přímého kontaktu se Zemí, vrátíme se ke kořenům lidské přirozenosti. Pokud si boty sundáme a chodidlo přestane být podepřené podrážkou, prsty se při chůzi přirozeně roztáhnou, váhu začneme přenášet více na špičku – hlavně na bříško pod palcem, a pata se naopak odlehčí. Díky tomu člověk automaticky zaujme vzpřímený postoj, kráčí či běží pružně a lehce, jít naboso shrbeně je téměř nemožné. Stačí jen sundat boty a dělat to, co naši předkové dělali odnepaměti. Chodit naboso!

Přidat nový příspěvek