BOSOVIŠTĚ

nejkomplexnější mobilní bosé hřiště v ČR pro zdraví a zábavu

dětské programy - dílny pro děti i dospělé

  •  Pohyb nab oso je zdravý a děti milují být naboso.
  •  V rámci Vaší akce připravíme zábavný a akční program pro děti.
  •  Na těchto atrakcích se často vydovádí i dospělí.
  •  Zdravý pohyb začíná hrou.

Co je to Bosoviště? 

Bosoviště je vlastně takové takové  zážitkové bosé hřiště  o rozměrech alespoň 3 x 2 m, plné atrakcí s úkoly, které musíte splnit pouze bosýma nohama. Prsty u nohou např. třídíte barevné kuličky, píšete  či kreslíte, pokoušíte se uvázat uzel, či postavit nohama věž z kostek. Můžete také vyzkoušet lechtání chodidel pírkem.  Na hmatové stezce zjistíte, jaké to je, projít se naboso po šiškách, oblázcích, jehličí či mulčovací kůře. Ti odvážnější vyzkouší také chůzi po střepech či stání na ostrých hřebících. A ti kreativní si vyrobí 100% bosé sandály.

K čemu je bosoviště dobré? 

Je to zdravé, skvěle procvičíte a promasírujete chodidla. Užijete si zábavu. Máte důvod se zcela bez ostychu zout a uvolnit nohy, aniž by to přišlo společensky nevhodné. 

 

PRŮVODCE BOSOVIŠTĚM 

 
Na BOSOVIŠTI je vždy narváno. Děti i dospělí si to  užívají. Často dostáváme zpětnou vazbu, že naše bosoviště bylo nejlepší atrakcí  programu pro veřejnost.

 

Čeká na vás celkem 8 těchto atrakcí 

1. MOBILNÍ HMATOVÁ STEZKA

Je tím nejdůležitějším základem  každého bosoviště. Obsahuje políčka s různýni povrchy stimulující chodidla, např. šišky, oblázky, písek a další. 

2. DÍLNA NABOSO

Skvělá věc na procvičování chodidel, prstů u nohou. Chodidly vážete uzly, stavíte věž z kostek, třídíte barevné kuličky nebo píšete a malujete.

3. CHŮZE PO STŘEPECH

Na první pohled velice nebezpečné, avšak přejít  naboso střepy bez pořezaných chodidel je snažší, než jak to vypadá. Zjistíte, že věci často nejsou tím čím se zdají být. 

4.  ŽABKY BEZ PODRÁŽKY

WORKSHOP je vhodný jak pro děti, které si chtějí hrát a tvořit, tak i pro ženy a dívky, které se chtějí líbit,  neboť jejich ošperkovaná sexy chodidla vyvolají obdiv. 

5.  LEGO CHALLENGE

Chůze po legu je jedna z těch  náročnějších disciplín. Rodiče často říkají svým dětem: " Aspoň vidíš, jaké to je, když si neuklidíš pokoj a já na kostičku šlápnu.    

6. HŘEBÍKOVÝ KOBEREC

Zajistí intenzivní stimulaci a prokrvení reflexních bodů na chodidlech. Tato atrakce je poněkud "ostřejší". Kovové jehličky jsou zpočátku hodně nepříjemné. 

7.  LECHTÁNÍ CHODIDEL
Velmi oblíbená atrakce - imitace středověkého mučícího nástroje -  tzv. klády. Mučícím nástrojem je  pouze pírko, jehož jemné přejíždění po chodidlech vyvolá spíše příjemné a relaxační pocity.

8.  PORADENSTVÍ
Proč je zdravé chodit naboso. A je vhodné pro každého? Jak začít? Čeho se vyvarovat? Součástí každého bosoviště je  sympatická obsluha a také místo pro poradenství a prezentaci.

9.  CHŮZE V PLAMENECH
BONUSOVÁ ATRAKCE:
K bosovišti lze za přiobjednat 1/2 h vorkshop flamewalkingu za 2000 Kč. Výhodou je rychlá příprava ve stísněných podmínkách i na betonu. Vhodné i pro děti.

CENÍK A OBJEDNÁVKY

 

 

REFERENCE
 
ŠKODA AUTO a.s., Obchodní centrum Europark Štěrboholy, Městská nemocnice Městec Králové, a.s., AAA auto a.s., Psychiatrická léčebna Bohnice, festiva Smetanova Litomyšl, Střední zdravotnická škola a vyšší odborná škola Cheb, Integrované centrum sociálních služeb Odlochovice, festival MEZI PLOTY, BVV- Brněnské veletrhy a výstaviště, Mezinárodní veletrh módy a obuvi STYL a KABO, Obec Lety u Dobřichovic, Dům pro seniory - Praha Chodov, Jičín, město pohádek, Natura ParkPardubice, Obec Řevnice (akce Hravě a zdravě) Obec Modletice, Duha Dobřejovice, Městská část Praha-Koloděje, Obec Stochov,  Chvalšovice - Hostinec u Cháti, Obec Žarošice, Muzeum obce Žarošice, MA.SKA Maloskalsko, EKOPARK Liberec, Město Železný Brod, Základní škola Dědina, Vyšší, střední a průmyslová škola cestovnícho ruchu Varnsdorf, Valdštejnské slavnosti - Litvínov, Dolní Měcholupy -Leonardo, centrum volného času, Hostinec u Cháti - Chvalšovice, ZŠ Letohradská - Waldorfská škola, APERIO - společnost pro zdravé rodičovství, Benefiční běh Rodiče na start - CENTRAL PARK Praha Pankrác/Kavčí hory - Café na půl cesty, Světový den těhotenství - Brno koupaliště Riviéra, Město Smržovka, Vědomý dotek, z.s., KAFKA Liberec, Den zdraví - Město most, Run and Help Dobřejovice, festival radosti a života pod Pálavou, Autokemp Merkur - Pasohlávky, Základní škola a mateřská škola Nebušice, Zámek Loučeň, Město Jaroměř - Semonice, Klánovice, Nadační fond Šestý smysl, veletrh WORLD OF BEAUTY  SPA.

F O T K Y  Z  N A Š E H O  B O S O V I Š T Ě 
Dětská bosá dílnička, motorika, procvičování chodidel, prstů u nohou, hmatová mobilní bosá stezka, malování nohama.

 I. VENKOVNÍ HMATOVÝ CHODNÍK                                    II. INTERIÉROVÝ HMATOVÝ CHODNÍK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 III. VÍTKŮV CHODNÍK®                                                    IV. KOBEREČEK ROO TYRUG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 


 
 
 2. DOPLŇKOVÝ PROGRAM K BOSOVIŠTI:
 
Chůze po střepech - glasswalking
s nejznámějším a nejvyhledávanější českým glasswolkerem. DOPORUČUJEME ! Přitáhne pozornost, zajistí zábavu.
 
Služby profesionálního fyzioterapeuta nebo pohybového kouče
spolupracujeme s nejznámějšími odborníky

Příklad skladby programu

1. Výtvarná činnost


Psaní, kreslení nohama, nebo nohy.
  1. Děti si vyzkouší svou zručnost.
  2. Budou umět prsty u nohou vzít pastelku, štětec? 
  3. A zvládnou něco namalovat, se podepsat?    

 

2. Dovednosti nohama

Zručnost v chodidlech.
  1. Postaví vaše dítě chodidly věž z kostek? 
  2. Uváže uzel? 
  3. Trefí se na cíl? 
Náš bosý tým provede děti buď vašimi atrakcemi a nebo přivezeme atrakce vlastní.

3. Cesta pohádkovým lesem

Při cestě pohádkovým lesem děti potkávají různé pohádkové bytosti a ty jim dávají úkoly. 

Na našem stanovišti prochází improvizovanou bosou stezku (z klacíků, šišek, jehličí, kůry a kamínků) a plní další úkoly, např. hod nohou šiškou na cíl.  

Lesem pak mohou pokračovat bosé.

4. Bosý běh, závod naboso

Pohyb naboso přináší radost, pohodu a zdraví.

5. Chůze po střepech a žhavých uhlích

Ačkoliv to vypadá nebezpečně,
děti si tuhle zábavu užívají bez zranění. 
A bobřík odvahy je splněn. 
CENA  VIZ CENÍK
 Kontakt:  607 511 946, email: bosaturistika@email.cz