Informace o nás

 
Jako úplně první v ČR jsme v roce 2013 jsme vytvořili projekt, jehož cílem je chození naboso podporovat a poskytovat zázemí všem, kdo chtějí aktivně turistiku naboso provozovat.

V České republice vždy bylo hodně příznivců bosování, ale mnoho jich ovládal stud, strach a obavy z reakcí okolí  a společnost snad i předsudky. Nebylo snad dne, kdy by  někdo na ,,bosých" diskusních fórech na netu nevyjádřil obavu a nebo nepopsal zkušennost kdy šel bos a kolemjdoucí si klepali na čelo.

Chtěli jsme to změnit, společnost někam posunout, někam víc k toleranci, hnout nějak se společenskými konvencemi a pomoci lidem být sami sebou.

Ano, byli jsme to tenkrát my, kdo spískal tento trend, trend chůze naboso jemuž propadá stále více lidí.
 

A takhle to všechno začalo 

Všechno to začalo někdy na podzim v roce 2012. Dva kamarádi, David a Vláďa byli na výletě v Tiských stěnách u Tisé nad Labem. Jak jinak, než bosky. Nebylo to poprvé, co takhle na boso sami, či s nějakou kamarádkou vyrazili bez bot. 

Pokud chodíte bosí po místech, kde se zdá terén pro bosá chodidla  náročný, stane se vám občas, že vás někdo zastaví, dá se s vámi do řeči a případně vám přátelsky to bosování  rozmlouvá s obavou, že si zničíte nohy. A vlastně tohle se těm dvěma stalo na tom výletě.

A tak Vláďa prohlásil: ,,Bylo by zajímavé, kdyby existovalo občanské sdružení, které by bosování propagovalo. Představ si, dali bysme  takovému udivenému kolemjdoucímu do ruky vizitku a bylo by."

David na to řekl: ,,Já tenhle nápad už dlouho nosím v hlavě. Dokonce si myslím, že by se to sdružení mohlo jmenovat Bosá turistika". 

,,Navíc", pokračoval David, ,,už mám dost toho fňukání lidí  na fórech ,,bosky naboso", jak je okolí netolerantní a nebo jak mají bosonožci obavy co tomu okolí řekne, a  proto se stydí se chodit bosi. Pojďme s tím něco udělat. Ukažme veřejnosti, že chodit bos je příjemné, zdravé a přirozené a pojďme povzbudit ty, co bosí chodí rádi. Ukažme jim, že v tom nejsou sami, ať se neostýchají dělat to, co je jim příjemné. Změňme to.

Už se asi nikdy nedozvíme, kdo z obou hochů přišel s myšlenkou občanského sdružení dříve, jisté však je, že Vláďa ji vyslovil jako první a David vymyslel název. Slovo dalo slovo a  ti dva si řekli, proč to nezkusit.

David a Vláďa mají tři kamarádky. Pavlu, Kačku a Martu. Tyhle holky také milují chození bosky a tak nadšeně souhlasily jít do toho s nimi.

A tak se všech pět přátel sešlo někdy koncem května 2013 coby přípravný výbor, aby se dohodli na stanovách a sepsali návrh na registraci. 

Poté byl již tah na Davidovi, který připravil potřebné dokumenty, vykomunikoval s Ministerstvem vnitra některé drobnosti a podal návrh na registraci. A pak, dne 10.6. 2013 bylo občanské sdužení Bosá turistika o.s. konečně zaregistrováno.

Organizujeme

  •  výlety (do přírody, do hor)
  •  vandry, tábory
  • společenské akce
  • sportovní akce

Spolupracujeme

  •  se zavedenými firmami
  •  s veřejným sektorem

Nabízíme

  • podporu Vašich akcí
  • reklamu, PR 
  • informování médií
  • propagační materiály 

O připravovaných událostech informujeme přes 10.000 zájemců z cílových skupin. Přes naše PR oddělení se o akci dozví zavčas všechna media. Díky sdružené reklamě zajištujeme propagační předměty až za 1/3 jejich tržní ceny. Podporujeme charitativní projekty

Více o našich službách ZDE